Blesk pro ženy

|
Před cestou na Jamajku se nezapomeňte informovat u doktora, zda není potřebné nějaké speciální očkování. V současné době vyžadováno není, ale samozřejmě je lepší před vaším pobytem na tomto ostrově lékaře navštívit.
Na Jamajce pak najdete řadu nemocnic, např. v Kingstonu, Montego Bay, Ocho Rios, takže v případě naléhavosti není problém vyhledat lékařskou pomoc. Rozhodně ale pamatujte na cestovní pojištění!!! V turistických centrech je lékařství na dobré úrovni, ale mimo tato centra je to se zdravotnictvím trochu problematické.
* Pro jistotu si s sebou vezměte adaptér. Elektrické napětí v hotelech je zejména 110V, v některých ale i 220V.
* Samozřejmostí je lehké a pohodlné oblečení, krémy s vysokým faktorem a určitě repelent.
* Pokud užíváte nějaké léky, rozhodně si je vezměte s sebou, nemuseli byste je na ostrově sehnat.
* V případě, že jste nadšení potápěči a máte potápěčskou licenci, nezapomeňte si ji doma. Na ostrově je spousta míst, kde se lze potápět a podmořský svět Jamajky stojí rozhodně také za vidění.